جواب نگارش چهارم صفحه 102 پرسشگری

صفحه102

انشايي بنويسيد كه چهار بند داشته باشد. موضوع انشا «پاييز» است. ابتدا بند مقدمه را بنویسید.سپس براي موضوع كل«پاییز» دو موضوع كوچكتر بنويسيد تا موضوع هر يک از دو بند بعدي متن باشند.در پايان بند نتيجه گيری را بنويسيد.

بند دوم:

بازشدن مدارس

بند سوم:

تغییرات طبیعت

پاییز:

پاییز در کنار بهار،تابستان و زمستان چهار فصل تشکیل دهنده ی سال هستند.این فصل زیبا و جذّاب از سه ماه مهر،آبان و آذر تشکیل شده است.این فصل نیز همانند سایر فصول از زیبایی های خاصّی برخوردار است و جلوه ای از هنر خالق بی همتاست.

شاید همه فصل پاییز را با شروع بازگشایی مدارس به یاد می آورند.با پایان ماه شهریور و تعطیلات سه ماهه ی تابستان،مهر ماه می آید و مدارس دوباره باز می شوند و دانش آموزان دوباره به تلاش و تکاپو می افتند. شروع سال تحصیلی جدید و حضور دانش آموزان در کوچه ها و خیابان ها همره با کوله پشتی ها و لباس های فرمشان ،تصویر زیبایی را برای همگان می سازد.

طبیعت در فصل پاییز دستخوش تغییرات بزرگی می شود.هوا رفته رفته سرد می شود و درختان رونق و سرسبزی خود را از دست می دهند.وزش باد برگ های زرو و نارنجی درختان را به هر سو می کشاند.بارش باران و غروب های نارنجی رنگ بر زیبایی های این فصل افزوده است.با آغاز پاییز روزها کوتاه و شب ها طولانی تر می شوند تا جایی که آخرین شب پاییز می شود طولانی ترین شب سال.

زیبایی هر یک از فصول به دلیل وجود سایر فصل ها جلوه گر می شود.این حجم از هنر و خلّاقیت تنها یکی از نشانه های عظمت و بزرگی خداوند است.هر کدام از این فصول برای ما به عنوان نشانه ای برای درک علم و شکوه خداست.پس بیایید باهم شکرگزار خدا و نعمت های بزرگش باشیم.

دکمه بازگشت به بالا